Gaziantep’te yerleşik MB Holding bünyesinde faaliyet gösteren Balpa İnşaat, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Karataş bölgesinde ihale ettiği 1.248 konutluk toplu konut projesini başarı ile tamamladı.

MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, yaptığı açıklamada, hak sahiplerine anahtarlarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle teslim edildiğini hatırlatarak, ”Tüm zorluklara rağmen böylesine önemli bir projeyi yüzümüzün akı ile tamamlamış olmanın huzuru ve gururunu yaşıyoruz” dedi. TOKİ’nin tek kalemde, bugüne kadar verdiği en büyük toplu konut ihalelerinden biri olan Karataş toplu konutlarını çevre düzenlemesiyle birlikte başarı ile tamamladıklarını belirten Muharrem Balat, şunları kaydetti:

TOKİ’nin Tek Kalemde, Bugüne Kadar Verdiği En Büyük Toplu Konut

”Gerçekten çok çetin ekonomik koşullar altında 1,5 yıl gibi kısa bir sürede böylesine büyük bir projeyi tamamladık. Bir Gaziantep firması olarak bu tip bir işi tamamlamış olmanın ve konutları hak sahiplerine kısa bir sürede teslim etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Tamamladığımız konutlarla düşük ve orta gelir seviyesindeki vatandaşların yaşam kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunmanın sevincini yaşıyoruz. TOKİ, Türkiye genelinde birçok başarılı çalışmaya imza attı. Son yıllarda önemli bir toplu konut atağı gerçekleştiren TOKİ, projeleri ve başarılı çalışmaları ile her türlü övgüyü hak ediyor.”

36 bloktan oluşan ve sahip olduğu 50 bin metrekarelik alan ile küçük bir kasaba büyüklüğünde olan Karataş toplu konut projesinin, aynı dönemde başlamış emsal projeler arasında tamamlanan ilk proje olduğuna da dikkati çeken Balat, ”Profesyonel bir ekip çalışmasının ürünü olan Karataş toplu konutlarında ortalama 5 bin kişi barınacak. Tüm hak sahipleri için yeni konutlarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Muharrem Balat, MB Holding şirketlerinden olan Baltaş İnşaat firmasının taahhüdünde inşaatı devam eden 1,104 konutluk TOKİ Seyrantepe toplu konut projesinde de sona yaklaşıldığını belirtti.