Düzenlediği ihalelerle adından sıkça söz ettiren Emlak Konut GYO’nun, Bahçeşehir’de inşa etmeyi planladığı Ispartakule Toplu Konut Projesi için açtığı ihaleyi Balpa İnşaat aldı. Bugüne kadar 20 bin konutla yaklaşık 100 bin kişiyi ev sahibi yapan ve yurt içi ve yurt dışında birçok üniversite, hastane, sanayi sitesi, toplu konut, organize sanayi sitesi, serbest bölge inşaatı, hidro elektik santrali, kapalı spor salonu, stadyum ve fabrika inşaatına imza atan Balpa İnşaat Ispartakule Evleri 1. Etap 2. Kısım Konut kısmında Emlak Konut adına 13 blok’tan oluşan 904 daire yapacak. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler yapacak olan şirket aynı projede 32 derslik Okul, Kapalı Otopark ve sosyal alanlarda inşa edecek.

MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, konu ile ilgili açıklamasında, “Uzun zamandan bu yana takip ettiğimiz bir proje olan Ispartakule projesini almaktan son derece mutluyuz. Toplu Konut inşaatı konusunda son yıllarda çok önemli projelere imza attık. MB Holding olarak İstanbul’un en güzel noktalarından biri olan Bahçeşehir’e prestijli bir proje kazandırmayı hedefliyoruz. Hayata geçireceğimiz projemiz 3 fonksiyonu içinde barındıran, konut, okul ve sosyal alandan oluşan karma bir proje olacak” dedi. İnşa edilecek olan projenin aynı zamanda kaliteli bir yaşam merkezi olacağını söyleyen Balat; “En büyük referansımız ihale makamlarının ve müşterilerimizin bizlere duyduğu güvendir. Bu projede de ilkelerimizden ödün vermeyerek yolumuza devam edeceğiz ve sadece konut üretmekle kalmayıp projeyi sosyal bir yaşam merkezi haline getireceğiz. 13 bloktan oluşacak olan Emlak Konut Ispartakule projesi aynı zamanda çevre düzenlemesi ve peyzajıyla da çok ses getirecek. Modern çizgiler taşıyacak olan evlerde yaşam, konforlu ve güvenli olacak” diye konuştu.

Proje Bedeli: 240 Milyon Türk Lirası

Toplu konut inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağı bilgisini veren Muharrem Balat, açıklamasında; “İnşaatına önümüzdeki günlerde başlayacağımız projemizin bedeli 240 milyon Türk Lirası olup, yaklaşık 900 günde tamamlanacak. Toplam inşaat alanı 226 bin m2 olan projemiz, depreme dayanıklı Tünel kalıp sistemi ve Konvansiyonel kalıp sistemi kullanılarak yapılacak olup Avrupa yakasında emlak piyasasının rahatlamasına ve birçok vatandaşın ev sahibi olmasına katkı sağlayacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.